LD025D221KAB2A
Mfr.Part #
LD025D221KAB2A
Temperature Characteristics Code :
X5R
Negative Tolerance :
10%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Operating Temperature (Max) :
85°C
Width :
0.5mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Published :
Package / Case :
Dielectric :
X5R
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
220pF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Height :
0.56mm
Positive Tolerance :
10%
Mounting Feature :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
1mm
Datasheets
LD025D221KAB2A
220pF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0402