LD025C821KAB2A
Mfr.Part #
LD025C821KAB2A
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0402
LD
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±10%
Width :
0.5mm
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
0.56mm
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm