LD025C561KAB2A
Mfr.Part #
LD025C561KAB2A
Description
CAP CER 560PF 50V X7R 0402
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
20 Weeks
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
0.5mm
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
0.56mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
LD025C561KAB2A
KYOCERA AVX LD025C561KAB2A
LD 560pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)