LD025C472KAB4A
Mfr.Part #
LD025C472KAB4A
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Temperature Characteristics Code :
X7R
Operating Temperature (Max) :
125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
0.56mm
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
not_compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Dielectric :
X7R
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Positive Tolerance :
10%
Width :
0.5mm
WRAPAROUND
Negative Tolerance :
10%
HTS Code :
Capacitance :
4.7nF
Package / Case :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Length :
1mm
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
LD025C472KAB4A
4.7nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0402