LD025C471JAB2A
Mfr.Part #
LD025C471JAB2A
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Width :
0.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Contains Lead
Depth :
500μm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Length :
1mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Datasheets
LD025C471JAB2A
KYOCERA AVX LD025C471JAB2A
LD 470pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)