LD025C392JAB2A
Mfr.Part #
LD025C392JAB2A
Ceramic Capacitors
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Series :
LD02(50V,C)
Dielectric :
X7R
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
not_compliant
Surface Mount :
yes
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Weight :
652.039032μg
Width :
500μm
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
3.9nF
Tolerance :
5%
Length :
1mm
Published :
Datasheets
LD025C392JAB2A
LD02(50V,C) 3.9nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
LD025C392JAB2A Overview
The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.With a voltage of 50V, it can operate.
LD025C392JAB2A Features
with the voltage - Rated DC of 50V