LD025C391KAB2A
Mfr.Part #
LD025C391KAB2A
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Length :
1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
10%
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
390pF
Case Code (Metric) :
Depth :
500μm
Number of Pins :
WRAPAROUND
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
500μm
Dielectric :
X7R
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
2
Weight :
652.039032μg
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
LD025C391KAB2A
390pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations