LD025C332JAB2A
Mfr.Part #
LD025C332JAB2A
Description
CAP CER SMD
Width :
500μm
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
5%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Weight :
652.039032μg
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Published :
HTS Code :
Capacitance :
3.3nF
Case Code (Metric) :
Length :
1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7R
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
yes
Height :
560μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
LD025C332JAB2A
3.3nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
LD025C332JAB2A Overview
In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
LD025C332JAB2A Features
with the voltage - Rated DC of 50V