LD025C222KAB2A
Mfr.Part #
LD025C222KAB2A
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Width :
0.5mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
LD025C222KAB2A
KYOCERA AVX LD025C222KAB2A
LD 2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)