LD025C222JAB2A
Mfr.Part #
LD025C222JAB2A
Description
CAP CER SMD
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1mm
WRAPAROUND
Number of Pins :
2
Reach Compliance Code :
not_compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dielectric :
X7R
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
652.039032μg
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
5%
Capacitance :
2.2nF
Datasheets
LD025C222JAB2A
2.2nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
LD025C222JAB2A Overview
Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.With the voltage 50V, it is capable of operating.
LD025C222JAB2A Features
with the voltage - Rated DC of 50V