LD025C182KAB2A
Mfr.Part #
LD025C182KAB2A
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 0402
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
1800pF
Length :
1mm
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Height :
0.56mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
50V
LD
Factory Lead Time :
20 Weeks
Width :
0.5mm
Datasheets
LD025C182KAB2A
KYOCERA AVX LD025C182KAB2A
LD 1800pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)