LD025C102JAB2A
Mfr.Part #
LD025C102JAB2A
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
560μm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Width :
0.5mm
Radiation Hardening :
No
Weight :
652.039032μg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
LD025C102JAB2A
KYOCERA AVX LD025C102JAB2A
LD 1000pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)