LD025A680FAB2A
Mfr.Part #
LD025A680FAB2A
Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0402
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Case Code (Imperial) :
Length :
1mm
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Capacitance :
68pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
500μm
Pbfree Code :
No
Width :
0.5mm
Tolerance :
±1%
Dielectric :
C0G
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Weight :
652.039032μg
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Thickness :
558.8μm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm