LD025A560JAB2A
Mfr.Part #
LD025A560JAB2A
Description
CAP CER 56PF 50V NP0 0402
Capacitance :
56pF
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
REACH SVHC :
Unknown
Width :
0.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount, MLCC
Number of Pins :
Published :
Radiation Hardening :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
LD025A560JAB2A
KYOCERA AVX LD025A560JAB2A
LD 56pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)