LD025A4R7BAB2A
Mfr.Part #
LD025A4R7BAB2A
Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Capacitance :
4.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
558.8μm
Weight :
652.039032μg
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Width :
0.5mm
SMD/SMT
Radiation Hardening :
Datasheets
LD025A4R7BAB2A
KYOCERA AVX LD025A4R7BAB2A
LD 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
LD025A4R7BAB2A Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
LD025A4R7BAB2A Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V