LD025A390FAB2A
Mfr.Part #
LD025A390FAB2A
Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Width :
0.5mm
652.039032μg
Factory Lead Time :
20 Weeks
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Length :
1mm
0402 (1005 Metric)
Radiation Hardening :
Datasheets
LD025A390FAB2A
KYOCERA AVX LD025A390FAB2A
LD 39pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
LD025A390FAB2A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
LD025A390FAB2A Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V