LD025A2R4BAB2A
Mfr.Part #
LD025A2R4BAB2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
652.039032μg
Length :
1mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
2.4pF
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
LD025A2R4BAB2A
2.4pF Ceramic Capacitor
LD025A2R4BAB2A Overview
An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.A voltage of 50V is required to operate this capacitor.
LD025A2R4BAB2A Features
with the voltage - Rated DC of 50V