LD025A2R0BAB2A
Mfr.Part #
LD025A2R0BAB2A
Description
CAP CER SMD
20 Weeks
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
2pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
500μm
Length :
1mm
Case Code (Metric) :
Height :
560μm
Weight :
652.039032μg
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
LD025A2R0BAB2A
2pF Ceramic Capacitor
LD025A2R0BAB2A Overview
The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.With a voltage of 50V, it can operate.
LD025A2R0BAB2A Features
with the voltage - Rated DC of 50V