LD025A271JAB2A
Mfr.Part #
LD025A271JAB2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Pbfree Code :
No
2
Height :
560μm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Multilayer :
yes
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
270pF
Surface Mount :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
500μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
C0G
Tolerance :
5%