LD025A270FAB2A
Mfr.Part #
LD025A270FAB2A
Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Length :
1mm
e0
Radiation Hardening :
Tolerance :
±1%
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Width :
0.5mm
Published :
Datasheets
LD025A270FAB2A
KYOCERA AVX LD025A270FAB2A
LD 27pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
LD025A270FAB2A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
LD025A270FAB2A Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V