LD025A221FAB2A
Mfr.Part #
LD025A221FAB2A
Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.5mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
WRAPAROUND
Reach Compliance Code :
not_compliant
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Capacitance :
220pF
Length :
1mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
LD025A221FAB2A
KYOCERA AVX LD025A221FAB2A
LD 220pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
LD025A221FAB2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
LD025A221FAB2A Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V