LD025A181KAB2A
Mfr.Part #
LD025A181KAB2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Positive Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
0.56mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
1mm
Negative Tolerance :
10%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
180pF
Reach Compliance Code :
not_compliant
Width :
0.5mm