LD025A181JAB4A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LD025A181JAB4A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
not_compliant
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
20 Weeks
Dielectric :
C0G
Capacitance :
180pF
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature (Max) :
125°C
Multilayer :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Pbfree Code :
No
Width :
0.5mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
1mm
Surface Mount :
yes
Package / Case :
Tolerance :
5%
Height :
0.56mm
Datasheets
LD025A181JAB4A
180pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402