LC4512C-5FT256I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LC4512C-5FT256I
Manufacturer
Lattice Semiconductor
Package / Case
256-LBGA
Datasheet
Download
Description
IC CPLD 512MC 5NS 256FTBGA
Manufacturer :
Lattice Semiconductor
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
HTS Code :
Nominal Supply Current :
4mA
Pin Count :
256
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-40°C~105°C TJ
Frequency :
227.27MHz
Operating Supply Voltage :
1.8V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Supply Voltage :
1.95V
Operating Supply Current :
4mA
Mount :
Surface Mount
Number of Logic Elements/Cells :
36
Series :
ispMACH® 4000C
ECCN Code :
EAR99
Propagation Delay :
5 ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Macro Cells :
512
Base Part Number :
LC4512
Published :
Voltage Supply - Internal :
1.65V~1.95V
Number of I/O :
208
Reach Compliance Code :
not_compliant
Memory Type :
EEPROM
Number of Logic Elements/Blocks :
32
Programmable Type :
In System Programmable
Min Supply Voltage :
1.65V
Package / Case :
256-LBGA
Number of Pins :
256
Mounting Type :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
No
Datasheets
LC4512C-5FT256I
PMIC ispMACH® 4000C Series LC4512 256 Pin 227.27MHz 256-LBGA
LC4512C-5FT256I Overview
This network has 512macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).You can find it in package 256-LBGA.As a result, it has 208 I/O ports programmed.Package the chip by Tray.In order to ensure the reliability of the device, it is designed to operate at a temperature of [0].Chips should be mounted by Surface Mount.In terms of FPGAs, it belongs to the ispMACH® 4000C series.It has 256 pins programmed.Its related parts can be found in the [0].It is recommended that the supply voltage be kept at 1.8Vto maximize efficiency.It is adopted to store data in EEPROM.The electronic component is mounted by Surface Mount.There are 256 pins on the device.In this case, the maximum supply voltage is 1.95V.Despite its minimal supply voltage of 1.65V, it is capable of operating.This logic block consists of 32 logic elements.In this case, 227.27MHz is the frequency that can be achieved.A fundamental building block of logic consists of 36 logic elements/cells.
LC4512C-5FT256I Features
256-LBGA package
208 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
256 pin count
256 pins