LC4384B-35FT256C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LC4384B-35FT256C
Manufacturer
Lattice Semiconductor
Package / Case
256-LBGA
Datasheet
Download
Description
IC CPLD 384MC 3.5NS 256FTBG
Manufacturer :
Lattice Semiconductor
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Number of Terminations :
256
Terminal Pitch :
1mm
Number of Logic Elements/Cells :
36
Operating Supply Voltage :
2.5V
Number of Pins :
256
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Base Part Number :
LC4384
Reach Compliance Code :
not_compliant
Package / Case :
256-LBGA
Max Supply Voltage :
2.7V
Published :
Number of I/O :
192
Additional Feature :
yes
Pin Count :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Programmable Type :
In System Programmable
Terminal Form :
Ball
Peak Reflow Temperature (Cel) :
225
Memory Type :
EEPROM
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
0°C~90°C TJ
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e0
Qualification Status :
Not Qualified
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Min Supply Voltage :
2.3V
Voltage Supply - Internal :
2.3V~2.7V
Number of Macro Cells :
384
Output Function :
MACROCELL
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Logic Elements/Blocks :
24
Number of Dedicated Inputs :
4
JTAG BST :
yes
Nominal Supply Current :
13.5mA
Frequency :
384.6MHz
Terminal Position :
BOTTOM
Propagation Delay :
3.5 ns
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Supply Current :
13.5mA
Supply Voltage :
2.5V
Series :
ispMACH® 4000B
Datasheets
LC4384B-35FT256C
1mm PMIC ispMACH® 4000B Series LC4384 256 Pin 384.6MHz 2.5V 256-LBGA
LC4384B-35FT256C Overview
384 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.The item is enclosed in a 256-LBGA package.The device is programmed with 192 I/O ports.It is programmed to terminate devices at 256.There is a BOTTOM terminal position on the electrical part in question.The device is powered by a voltage of 2.5V volts.It is recommended that the chip be packaged by Tray.Ensure its reliability by operating at 0°C~90°C TJ.It is recommended to mount the chip by Surface Mount.FPGAs belonging to the ispMACH® 4000B series contain this type of chip.With 256 pins programmed, the chip is ready to use.When using this device, YES is also available.You can find its related parts in the LC4384.If high efficiency is desired, the supply voltage should be kept at 2.5V.It is recommended that data be stored in EEPROM.In this case, it is mounted by Surface Mount.The pins are 256.This device operates at a voltage of 2.7V when the maximum supply voltage is applied.With a minimal supply voltage of 2.3V, it operates.24 logic elements/blocks exist.This frequency is 384.6MHz.The status of input signals is determined by 4 dedicated inputs.An elementary building block consists of 36logic elements/cells.
LC4384B-35FT256C Features
256-LBGA package
192 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
256 pin count
256 pins