LBC3225T220MR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LBC3225T220MR
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 330MA 270MOHM SMD
Stock
114
In Stock :
114
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Series :
LB, C Type
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
Chip
Test Frequency :
100kHz
Height :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
2.7mm
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Height Seated (Max) :
0.106 2.70mm
Number of Pins :
2
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Functions :
1
Core Material :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
270mOhm
Mount :
Surface Mount
Inductance Tolerance :
20%
Halogen Free :
Halogen Free
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Shielding :
Unshielded
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Type :
Wirewound
Max DC Current :
330mA
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
22μH
Case Code (Metric) :
3225
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e3
Current Rating :
330mA
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case Code (Imperial) :
1210
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
LBC3225T220MR
TAIYO YUDEN LBC3225T220MR
LBC3225T220MR datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD