LB3218T681K
Mfr.Part #
LB3218T681K
Description
FIXED IND 680UH 45MA 17 OHM SMD
DC Resistance (DCR) :
17Ohm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Current Rating :
45mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.071W 3.20mmx1.80mm
Lead Pitch :
1.7mm
Inductance :
680μH
Height :
1.8mm
Wirewound
Inductance Tolerance :
10%
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
DC Current :
45mA
Max DC Current :
45mA
Test Frequency :
796kHz
yes
Number of Pins :
1
REACH SVHC :
Unknown
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Depth :
2mm
Datasheets
LB3218T681K
TAIYO YUDEN LB3218T681K
LB3218T681K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD