LB3218T680M
Mfr.Part #
LB3218T680M
Description
FIXED IND 68UH 145MA 1.49OHM SMD
Height :
1.8mm
Resistance :
1.937Ohm
Lead Pitch :
1.7mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.071W 3.20mmx1.80mm
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Current Rating :
145mA
Depth :
2mm
Test Frequency :
2.52MHz
DC Current :
145mA
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Max DC Current :
145mA
DC Resistance (DCR) :
1.49Ohm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance :
68μH
Datasheets
LB3218T680M
TAIYO YUDEN LB3218T680M
LB3218T680M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD