LB3218T330KV
Mfr.Part #
LB3218T330KV
Description
FIXED IND 33UH 215MA 975MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
975mOhm Max
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
HTS Code :
Rated Current-Max :
0.215A
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance :
33μH
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
215mA
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.071W 3.20mmx1.80mm
Test Frequency :
2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Datasheets
LB3218T330KV
TAIYO YUDEN LB3218T330KV
LB3218T330KV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD