LB3218T2R2M
Mfr.Part #
LB3218T2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 775MA 90MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
90mOhm
Max DC Current :
775mA
Number of Functions :
1
Published :
Inductance :
2.2μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Height :
1.8mm
Frequency - Self Resonant :
68MHz
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Core Material :
Ferrite
Current Rating :
775mA
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.071W 3.20mmx1.80mm
RF INDUCTOR
Mount :
Test Frequency :
7.96MHz
Datasheets
LB3218T2R2M
TAIYO YUDEN LB3218T2R2M
LB3218T2R2MV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD