LB3218T151M
Mfr.Part #
LB3218T151M
Description
FIXED IND 150UH 105MA 3.2OHM SMD
Inductance :
150μH
Case Code (Metric) :
Series :
LB
Radiation Hardening :
No
Halogen Free :
Halogen Free
DC Resistance (DCR) :
3.2Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Surface Mount
Height :
1.8mm
Pbfree Code :
yes
Resistance :
4.16Ohm
Depth :
2mm
Current Rating :
105mA
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
13 Weeks
Mount :
RF INDUCTOR
Construction :
Chip
Tolerance :
±20%
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Max DC Current :
105mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.071W 3.20mmx1.80mm
DC Current :
105mA
Test Frequency :
252kHz
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Core Material :
Ferrite
Military Standard :
Not
Datasheets
LB3218T151M
TAIYO YUDEN LB3218T151M
LB3218T151M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD