LB2518T681MV
Mfr.Part #
LB2518T681MV
Description
FIXED IND 680UH 20MA 22.1OHM SMD
Current Rating :
20mA
Inductance :
680μH
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Test Frequency :
796kHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Rated Current-Max :
0.02A
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
22.1Ohm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Tolerance :
±20%
Datasheets
LB2518T681MV
TAIYO YUDEN LB2518T681MV
LB2518T681MV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD