LB2518T681M
Mfr.Part #
LB2518T681M
Description
FIXED IND 680UH 20MA 17 OHM SMD
Inductance :
680μH
DC Resistance (DCR) :
17Ohm
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Depth :
2mm
Test Frequency :
796kHz
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Height :
1.8288mm
RF INDUCTOR
Published :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±20%
Tape and Reel (TR)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
10
Max DC Current :
20mA
Lead Free :
Lead Free
Halogen Free :
Halogen Free
Military Standard :
Not
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
DC Current :
20mA
Case/Size Code :
HTS Code :
Lead Pitch :
1.5mm
WRAPAROUND
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Current Rating :
20mA
Series :
LB
Construction :
Chip
Datasheets
LB2518T681M
TAIYO YUDEN LB2518T681M
LB2518T681M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD