LB2518T4R7MV
Mfr.Part #
LB2518T4R7MV
Description
FIXED IND 4.7UH 240MA 130MOHM SM
Depth :
1.8mm
Published :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Frequency - Self Resonant :
46MHz
Height :
1.8mm
Inductance :
4.7μH
Max DC Current :
240mA
DC Resistance (DCR) :
130mOhm
Current Rating :
240mA
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Test Frequency :
7.96MHz
Datasheets
LB2518T4R7MV
TAIYO YUDEN LB2518T4R7MV
LB2518T4R7MV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD