LB2518T4R7MRV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LB2518T4R7MRV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 235MA 100MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Inductance :
4.7μH
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
235mA
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Type :
Wirewound
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
235mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Series :
LB
Height :
1.8mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
7.96MHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
46MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
1.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Functions :
1
Core Material :
Ferrite
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
LB2518T4R7MRV
TAIYO YUDEN LB2518T4R7MRV
LB2518T4R7MRV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD