LB2518T471MV
Mfr.Part #
LB2518T471MV
Description
FIXED IND 470UH 25MA 13 OHM SMD
Tape and Reel (TR)
Published :
Test Frequency :
796kHz
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Current Rating :
25mA
Rated Current-Max :
0.025A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
13Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
3.5MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance :
470μH
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Datasheets
LB2518T471MV
TAIYO YUDEN LB2518T471MV
LB2518T471MV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD