LB2518T471KV
Mfr.Part #
LB2518T471KV
Description
FIXED IND 470UH 25MA 13 OHM SMD
Test Frequency :
796kHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Tolerance :
±10%
Current Rating :
25mA
HTS Code :
Rated Current-Max :
0.025A
Frequency - Self Resonant :
3.5MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance Frequency - Test :
796kHz
DC Resistance (DCR) :
13Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Inductance :
470μH
Datasheets
LB2518T471KV
TAIYO YUDEN LB2518T471KV
LB2518T471KV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD