LB2518T470KV
Mfr.Part #
LB2518T470KV
Description
FIXED IND 47UH 85MA 1.235OHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Test Frequency :
2.52MHz
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
0.085A
Published :
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Current Rating :
85mA
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
DC Resistance (DCR) :
1.235Ohm Max
Inductance :
47μH
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Datasheets
LB2518T470KV
TAIYO YUDEN LB2518T470KV
LB2518T470KV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD