LB2518T3R3MV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LB2518T3R3MV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 280MA 143MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Test Frequency :
7.96MHz
Rated Current-Max :
0.28A
Tolerance :
±20%
Current Rating :
280mA
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Inductance :
3.3μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Frequency - Self Resonant :
54MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Shielding :
Unshielded
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Number of Terminations :
2
DC Resistance (DCR) :
143mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Published :
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
LB
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Type :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
LB2518T3R3MV
TAIYO YUDEN LB2518T3R3MV
LB2518T3R3MV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD