LB2518T331MV
Mfr.Part #
LB2518T331MV
Description
FIXED IND 330UH 30MA 9.1 OHM SMD
Tolerance :
±20%
Inductance :
330μH
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Rated Current-Max :
0.03A
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
4.5MHz
DC Resistance (DCR) :
9.1Ohm Max
Current Rating :
30mA
Test Frequency :
796kHz
Datasheets
LB2518T331MV
TAIYO YUDEN LB2518T331MV
LB2518T331MV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD