LB2518T330MV
Mfr.Part #
LB2518T330MV
Description
FIXED IND 33UH 95MA 910MOHM SMD
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
910mOhm Max
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.095A
Test Frequency :
2.52MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Inductance :
33μH
Current Rating :
95mA
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
LB2518T330MV
TAIYO YUDEN LB2518T330MV
LB2518T330MV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD