LB03KW01-12-EJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LB03KW01-12-EJ
Manufacturer
NKK Switches
Description
INCAND PANEL INDICATOR YLW 12V
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Color :
Black
Voltage :
12V
Termination :
Solder
Lens Size :
19.40mmx13.20mm
Lens Color :
Yellow
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Lens Transparency :
Diffused
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Illumination Color :
Clear
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Panel Cutout Shape :
RECTANGULAR
Lamp Color :
Yellow
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Series :
LB
Factory Lead Time :
8 Weeks
Panel Cutout Dimensions :
0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
Published :
Illumination Type :
Illuminated
Type :
Incandescent
Current :
60mA
Datasheets
LB03KW01-12-EJ
Introducing NKK Switches LB03KW01-12-EJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12V, Type:Incandescent, LB03KW01-12-EJ pinout, LB03KW01-12-EJ datasheet PDF, LB03KW01-12-EJ amp .Beyond NKK Switches LB03KW01-12-EJ ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.