LB01KW01-12-EJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LB01KW01-12-EJ
Manufacturer
NKK Switches
Description
INDICATOR
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Type :
Incandescent
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
LB
Lens Size :
15.80mm
Panel Cutout Dimensions :
0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm)
Panel Cutout Shape :
Square
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Ratings :
AC
Lamp Color :
Yellow
Current :
60mA
Voltage :
12V
Lens Color :
Yellow
Lens Style :
Square with Flat Top
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Transparency :
Clear
Datasheets
LB01KW01-12-EJ
Introducing NKK Switches LB01KW01-12-EJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Incandescent, Voltage:12V, LB01KW01-12-EJ pinout, LB01KW01-12-EJ datasheet PDF, LB01KW01-12-EJ amp .Beyond NKK Switches LB01KW01-12-EJ ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.