LA T68B-T2V1-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LA T68B-T2V1-24
Manufacturer
ams OSRAM
Package / Case
2-PLCC
Datasheet
Download
Description
LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2-PLCC
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
3.20mm Lx2.80mm W
Mounting Type :
Surface Mount
Lens Style :
Round with Flat Top
Millicandela Rating :
627.5mcd
Lens Transparency :
Clear
Height (Max) :
2.10mm
Color :
Amber
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.1V
Series :
TOPLED® Black Surface
Wavelength - Peak :
624nm
Current - Test :
30mA
Viewing Angle :
120°
Configuration :
Standard
Lens Size :
2.40mm Dia