LA T67F-U2AB-24-Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LA T67F-U2AB-24-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Package / Case
2-PLCC
Datasheet
Download
Description
LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Wavelength - Dominant :
617nm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2-PLCC
Size / Dimension :
3.20mm Lx2.80mm W
Height (Max) :
2.10mm
Viewing Angle :
120°
Lens Style :
Round with Flat Top
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Wavelength - Peak :
624nm
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
1180mcd
Series :
TOPLED®
Current - Test :
20mA
Configuration :
Standard
Color :
Amber
Lens Color :
Colorless
Lens Transparency :
Clear
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.15V