L03S100D15WM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L03S100D15WM
Manufacturer
Tamura
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SENSOR
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Current Sensors
Current - Supply (Max) :
20mA
Current - Sensing :
100A
Package / Case :
Module
Operating Temperature :
-10°C~80°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Linearity :
±1%
Polarization :
Bidirectional
For Measuring :
AC/DC
Factory Lead Time :
20 Weeks
Frequency :
DC~100kHz
Mounting Type :
Chassis Mount
Output :
Ratiometric, Voltage
Sensor Type :
Hall Effect, Open Loop
Series :
L03S
Published :
Response Time :
10μs
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Number of Channels :
1
Voltage - Supply :
15V