L-07C4N3SV6T
Mfr.Part #
L-07C4N3SV6T
Description
FIXED IND 4.3NH 300MA 240MOHM SM
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance :
4.3nH
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.3nH
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
DC Current :
300mA
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mounting Type :
Surface Mount
Q Factor :
8
Number of Pins :
2
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps) :
300mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
300mA
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Depth :
600μm
508μm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Published :
Test Frequency :
100MHz
Composition :
Ceramic
Max DC Current :
300mA
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
1mm
Height :
500μm
Datasheets
L-07C4N3SV6T
Johanson Technology L-07C4N3SV6T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD