L-07C15NJV6T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L-07C15NJV6T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15NH 250MA 600MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Q Factor :
8
Type :
Multilayer
DC Current :
250mA
Inductance :
15nH
Max Operating Temperature :
100°C
Frequency - Self Resonant :
3.1GHz
Factory Lead Time :
11 Weeks
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Max DC Current :
250mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Military Standard :
Not
Termination :
SMD/SMT
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Width :
508μm
Published :
Length :
1mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height :
500μm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Current Rating (Amps) :
250mA
Material - Core :
Ceramic
Number of Pins :
2
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
Current Rating :
250mA
Case Code (Metric) :
Depth :
600μm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Supplier Device Package :
REACH SVHC :
No SVHC
Inductance Tolerance :
5%
Datasheets
L-07C15NJV6T
Johanson Technology L-07C15NJV6T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD