KX15-30K2D-E1000E
Mfr.Part #
KX15-30K2D-E1000E
Description
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
Number of Positions :
30
Pitch :
0.031 0.80mm
Mount :
3.94μin 0.10μm
Stack Height (Mating) :
4mm 7mm 10mm 13mm 16mm
Height Above Board :
0.148 3.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
KX15
Published :
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
KX15-30K2D-E1000E
Plug, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 30 Positions KX15 Gold