KP1830227014G
Mfr.Part #
KP1830227014G
Description
CAP FILM 2700PF 5% 100VDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
2700pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Series :
KP 1830
Lead Pitch :
5.0038mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated AC :
63V
Datasheets
KP1830227014G
KP 1830 2700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polypropylene (PP) Through Hole
KP1830227014G Overview
There is 0.197 5.00mm lead spacing on this electrical device.-55°C~100°C is the maximum temperature at which the device can operate.